Sahra hastanesinde tekstil kanal

15 Mayıs 2020

Sahra hastanesinde tekstil kanal

COVID-19 salgını karşısında Jersey, İngiltere’de ek bir hastane yapımına karar verildi.

2 Nisan’da alınan kararın ardından, göz yaşartıcı bir iş takvimi 4 Mayıs günü tamamlanması planlanan Jersey Nightingale sahra hastanesi, toplam 180 yatak ile hizmet veriyor. Hollanda’dan gelen bir ekibin 9 günde tamamladığı alüminyum çerçeve ve yarı sert panellerden oluşan 6 koğuşlu inşaat, pandeminin atlatılmasının ardından yerini tekrar Millfield oyun alanına bırakacak.

Zaman bu tip bir projede çok daha değerli. Başarılı sonuçlar için kusursuz işbirlikleri gerekiyor. Hafifliği, kolay ve hızlı montajı ile kumaş kanallar havalandırma sistemi için en doğru çözüm olurken, eksiksiz bir hava dağıtım sistemini çok kısa sürede teslim ederek projenin bir parçası olmak Prihoda olarak bizi gururlandırıyor.

17 Nisan Cuma günü havalandırma sistem tasarımının son hali ile tamamlanıp Çekya’da yer alan Prihoda merkez ofisine ulaştırılmasından sonra fabrika projenin aciliyeti konusunda bilgilendirildi. Üretim Müdürü Michal Dzurina, gerekli kumaşı stoklarından ayarlayarak haftasonu boyunca lazer perforasyon deliklerinin hazırlanmasını sağladı. Bu şekilde kanallar Pazartesi günü dikime hazır hale getirildi. Pazartesi gün sonunda ürünler kalite kontrolden geçirilip İngiltere’ye uçak kargo ile gönderilmek üzere kutulardaydı. CEO Zdenek Prihoda’nın da açıkladığı gibi, “Bunların hepsi basit adımlar, ancak her adımın hatasız tamamlanması şart.”

Tekstil kanalların sahaya ulaşmasının ardından lokal montaj ekibi tarafından alüminyum raylara asılması ve havalandırma ünitelerine bağlanması hızlıca tamamlandı. Teslim edilen projeye ufak bir not eklenmişti:

Yardım etmek hepimizin görevi, yardım etme fırsatımız olduğu için çok mutluyum.

Zdenek Prihoda, CEO