Kumaş Kanalların Bakımı

Yıkama Prosedürü ve Garanti Süresi

Kumaş Kanalların Yıkanması

Yıkama Prosedürü

Tüm kumaş kanal ve difüzörlerimiz katkı maddesi olmayan yüksek kalite doğal ipliklerden üretilir. Kullanılan malzemenin özellikleri, proje teklifleri ve sipariş tutanaklarında yer alır. Tedarik edilen kumaş kanal sistemlerinde her bağımsız parçada yer alan etiketlerdeki yıkama ve tekrar montaj sembolleri bakım ve tekrar kullanım için özenle takip edilmelidir.

 1. 1
  Demontaj

  Kumaş kanal sisteminde gerdirme sistemleri, kanal sabitleyiciler, dahili askılar gibi ek malzemeler kullanılmışsa, temizlik öncesi bu malzemeler sökülmelidir.

 2. 2
  Ön Temizlik

  Kullanım alanında çok tozlanmış difüzörler öncelikle basınçlı hava ve yumuşak fırça ile elektrik süpürge ile temizlenir.

 3. 3
  Yıkama

  Prihoda Classic (PMS, NMS), Prihoda Premium (PMI, NMI), Prihoda Recycled (PMSre, NMSre) ve Prihoda Ligth sınıfındaki standart kumaşlar ile Prihoda Durable (NMR) ve Prihoda Hydrophobic (NLW), üreticinin önerdiği dozda endüstriyel temizlik deterjanı ile 40oC sıcaklık ve dakikada 400 devirde yıkanır.

  Prihoda Plastic (NMF), Prihoda Foil (NLF), Prihoda Glass (NHE) ve Prihoda Translucent (NMT) kumaşlar elde yıkama için gerekli seviyede deterjan ile temizlenir. Çamaşır makinesi ile yıkanmayan bu kumaşlar, elektrikli süpürge, bez veya basınçlu su ile temizlenebilir.

 4. 4
  Mikrop Arındırma

  Kullanım alanı gereksinimlerine uygun olarak gerekirse yıkamaya dezenfektan eklenebilir. Dezenfektanda bulunan kimyasalların kumaşı etkilemeyeceğinden emin olmak için yıkama etiketini kontrol edilmelidir. Doz, üreticinin talimatlarına göre belirlenir.

 5. 5
  Kurutma

  Yıkama ve montaj sonrası kumaşlar iyice kurutulmalıdır. Kumaşın kurutulması için havalandırma sisteminden tedarik edilen hava kullanılabilir. Kurutma işlemleri yıkama etiketlerinde yer alan talimatlara uygun yapılmalıdır. Nemli ve havasız ortamda bekletilen kumaşlar, küflenme tehlikesi ile karşı karşıyadır.

Ürün Etiket Örneği

Kumaş Kanal Etiket

En yüksek 40 oC’de

makinede normal yıkama.

En yüksek 40 oC’de

elde yıkama, hassas bakım.

Düşük sıcaklıkta

kurutucu kullanılabilir.

En fazla 100 oC’de ütüleme,

hafif buharlı işlem.

Kuru temizleme yapılmaz,

organik çözelti uygulanmaz.

En yüksek 40 oC’de

makinede hassas yıkama.

Çamaşır suyu

kullanılmamalıdır.

Ürünler kurutucuda

kurutulamaz.

Ürün ütülenmez,

buharlı işlem yapılmaz.

Perkloretilen ve F çözeltiler

ile kuru temizleme yapılabilir.

Kumaş Kanalların Garantisi

Garanti Süresi

Prihoda Classic (PMS, NMS), Prihoda Premium (PMI, NMI), Prihoda Recycled (PMSre, NMSre) ve Prihoda Durable (NMR) sınıflarındaki kumaşların garanti süresi 10 yıldır.

Prihoda Plastic (NMF), Prihoda Foil (NLF), Prihoda Glass (NHE) ve Prihoda Translucent (NMT) sınıflarındaki kumaşların garanti süresi 2 yıldır.

Prihoda Light (PLS, NLS) ve Prihoda Hydrophobic (NLW) sınıflarındaki kumaşların garanti süresi 2 yıl  veya 50 yıkamadır.

Garanti Şartları

 • Garanti süresi fatura tarihinde başlar.
 • Kumaş kanal sisteminin ve hava tedarik ünitesinin doğru montaj ve düzenli genel bakımının yapılmlıdır.
 • Hava tedariğinin en az EU 3 filtre ile filtrelendirilmeli ve kanallar yılda 1 defa yıkanmalı veya temizlenmelidir.
 • Ürünler olumsuz kimyasal etkilere sahip malzemelere maruz kalmamalıdır.
 • Damlamalar kumaş renginde farklılık yaratabilir.
 • Baskı yapılan kumaş kanallar sadece 10 oC ile 40 oC arasındaki ortam sıcaklıklarında kullanılmalıdır ve ütülenmemelidir.