Hava Akış Problemlerine Çözümler

Titreşim, Sapmave Darbe Engelleme Yöntemleri

Akış Dengeleme

Ekolayzerler

Türbülanslı beslenen havanın kanal boyunca akışını dengelemek için kullanılır. Kulannımı titreşimi engeller, ancak ek basınç kabı yaratır. Hava tedarik yöntemine göre 4 farklı şekilde üretilir.

EQ

kumaş kanal ekolayzer 1 uygulama
kumaş kanal ekolayzer

EQS

kumaş kanal ekolayzer 2 uygulama
kumaş kanal yıldız ekolayzer

EQP

kumaş kanal ekolayzer 3 uygulama
kumaş kanal tencere ekolayzer

EQT

kumaş kanal ekolayzer 4 uygulama
kumaş kanal T ekolayzer
Perforasyon Sapmalarına Çözüm

Cepler

Kumaş cepler perforasyon uygulamalarında sapmaları engellemek için tasarlanmıştır. Çözüm benzer güçte iki hava akımının bir araya gelmesine dayanır. Sıranın sonundaki delikten hava çıkışı yönlendirilerek perforasyon sapmalarını dengeler.

kumaş kanal hava yönlendirme cepleri
Statik Basınç Dengeleme

Damper

kumaş kanallar için ayarlanabilir kumaş damper

Oldukça geçirgen bir kumaştan üretilen ucu açık konik damperin küçük dairesel ağzının boyutu içinde dikili kemer ile ayarlanabilir. Kumaş kanal çapına kadar maksimum seviyede açılması sıfır basınç kaybı anlamına gelir, tersine tamamen kapatılması en yüksek basınç kaybını yaratır. Fermuar bağlantısı açılarak çap ayarı her zaman yapılabilir. Amacı kumaş kanal boyunca statik basıncı düzenlemek ve hava dağıtımını bu şekilde homojen hale getirmektir. Ayrıca büyük kumaş nozullar ve adaptörlerde hava debisini düzenlemek için kullanılır.

Kanal Sonu Şok Engelleyici

Darbe Emici

kumaş kanal hat sonu darbe emici sistem

Darbe emici, üç adet bağlantılı ucu kesik koniden meydana gelir ve düzensiz devreye almalarda hava akımının kanalın sonunda oluşturduğu ani etkiyi engeller. Bu sistem yeni kanallarda kullanılmasının yanı sıra mevcut sistemlere de eklenebiliyor.

Yüksek Sıcaklık Farklarında Soğutma

Yoğun Soğutma Difüzörü

kumaş kanal soğutma simülasyon

6 K’den fazla sıcaklık farkları için yatay hava çıkış yönünü tavsiye ediyoruz. Bu etkiye mikroperforasyonun talep edilen yönde bir çizgide organize edilmesi ile ulaşılabilir. Doğru akış aşağı yönlenmeyi engellemek için belirli bir hız yakalamalıdır. Yeterli çıkış hızı ile (statik basınç) 1 m üflemede 1 kW soğutma yapılırken hava hızları aktif alanda 0.2 m/s altında tutulur. Hava akışı simülasyonlarla gösterilir. Sizin değerlerinize uygun özel hesaplama için bize ulaşın.

Mikroperforasyon İçin Sapma Engelleyici

Anti Deflektör

kumaş kanal hava yönü antideflektör

Antideflektör kumaş kalınlığından daha büyük çaplardaki mikroperforasyon deliklerinde oluşabilecek sapmaları önler. İnce gözenekli bir ağdan meydana gelir ve difüzörün iç yüzeyini kaplar. Seçim programımız sapmanın meydana gelebileceği durumlarda kullanılmasını önerir ve tasarımlar buna uygun olarak gerçekleştirilir.