Kumaşlarımız

Prihoda Kumaşlar

Kumaş kanal üretimine başladığımız 1994 yılından beri hava dağıtımı için en uygun kumaşı geliştirmek üzerine çalışıyoruz. Kumaş kanallar hakkında seneler içerisinde artan bilgi ve tecrübemizle, ideal kumaş hakkında fikirlerimiz yerleşti.

Mikroperforasyon teknolojisini geliştirmemiz, geleneksel, yüksek geçirimli malzemelere olan ihtiyacı geride bırakmamızı, fazla toz tutan lifli kumaşlardan kurtulmamızı sağladı. Sonsuz ipliklerden ürettiğimiz kumaşlarımız ile partikül salınımı ortadan kalktı, kumaş dayanımı arttı. Kumaş ağırlıklarını optimize etmemizle taşıma ve montaj maliyetlerini düşürdük. Ancak sistem gücünden ödün vermedik.

Biz malzemelerimize 10 yıl garanti veriyoruz, ancak bunun tek sebebi güvenilir kumaşlarımız değil. Bir kumaş kanal sisteminin en güçsüz noktası dikiş ve bağlantı noktalarıdır. Biz 900 N dikiş gücü sağlıyoruz ve yüksek basınç ve hava hızlarında sorunsuz çalışma sunuyoruz.

Öne Çıkan Özelliklerimiz

Her kumaştan kanal olmaz. Prihoda olarak biz malzeme kalitemize çok özen gösteriyoruz. Kullandığımız tüm kumaşlar, uzun süreli maksimum performans beklentisi ile detaylı ürün geliştirme testlerine tabi tutuluyor.

 1. 1
  Optimum Güç, Yüksek Dayanım

  Uzun süreli ürün geliştirmemiz sonucu kumaş ağırlıklarımızı 200 – 220gr/m<sup>2</sup> aralığında sabitledik. Bu kumaşlarda kumaş gücü dikiş gücünü aşıyor. Bundan daha ağır kumaşlar sistem gücüne, dayanıklılığına veya ömrüne katkı sağlamıyor.

  Classic, Premium ve Recycled kumaşlarımız dokuda 1800 N/10mm ve örgüde 1000 N/10mm dayanımı ile normal kullanımda yırtılmasını imkansız kılan parametreler sunuyor.

 2. 2
  Minimum Partikül Dökümü

  Sonsuz iplikler ile kumaş üretimi yaptığımız için, ISO Class 4’e kadar olan tüm temiz odalarda kumaş kanallarımız kullanıma uygundur. Bağımsız laboratuvar çalışmaları, havalandırma sırasında pratikte sıfır partikül emisyonu olduğunu gösteriyor.

 3. 3
  Yüksek Yangın Direnci

  Prihoda Premium ve Prihoda Classic sınıfındaki kumaşlarımız EN 13501-1 Avrupa standarlarına göre yapılan testlerde yüksek yangın direnci, düşük duman salınımı ve damlama yapmama özelliğini gösteren  B-s1-d0 sınıfında yer alır. Fiberglas kanallarımız A sınıfında yangın direnci gösterir.

  Pihoda Classic, Prihoda Premium ve Prihoda Recycled kumaşlarımız ABD standartı olan UL 723 sertifikasına da sahiptir.

 4. 4
  Anti-bakteriyel & Anti-statik Kumaşlar

  Özel talep üzerine yapılan uygulamalarla kumaşlarımız anti-statik ve anti-bakteriyel yapıya kavuşturulur.

  Özel nano-katman anti-bakteriyel işlemi ile kumaşa temas eden hiç bir bakteri canlı kalamaz. Anti bakteriyel etkinin, yapılan testler sonucu, yıkama sonrası azalma göstermediği görülmüştur. Bu nedenle kumaş ömrünce anti bakteriyel özellik garanti edilir.

  Anti-statik kumaşlar ara örgülenmiş karbon fiberler içerir ve bu sayede malzeme oldukça iletken hale getirir. Düzgün topraklanmış Prihoda Kumaş Kanallar ile bina arasında voltaj farkı oluşmaz.

 5. 5
  Kolay Bakım & Kalıcı Görüntü

  Sonsuz ipliklerden oluşan kumaşlarımız taze hava beslemesinden gelen tozların yerleşimini minimize eder. Perforasyon deliklerinden yararlanan kumaş kanalların iç yüzeyi normal bir çalışmada oldukça temiz kalır. Bakım amaçlı dış yüzeyden toz alınması yeterlidir. Yıkama estetik veya hijyenik talepler için tercih edilebilir.

  Sonsuz ipliklerden oluşan kumaşlar zamanla veya yıkama ile görsel olarak değimez. Prihoda Classic, Prihoda Premium ve Prihoda Recycled sınıfındaki kumaşlar kullanım ömrü boyunca aynı estetik görünümü sağlar.

Benim için en doğrusu hangi kumaş ?

Seçenekler çok fazla gibi görünebilir. Biz her talebe çözüm üretmek için çaba gösteriyoruz. Seçenekler arasından istediğinizi bulmak için size 3 adımda kolayca yol gösterebiliriz.

Kumaş Sınıfı

Kumaş ömrü, yangın direnci, antibakteriyel/antistatik talepler, çevre duyarlılığı ve maliyet beklentilerinizi göz önünde bulundurarak 4 sınıfa ayrılan Prihoda kumaşlarından birini seçin.

Kumaş Geçirgenliği

Çiylenme noktasının altında sıcaklıklarda soğutma yapılıyorsa, kumaş kanallar geçirgen kumaştan (P) üretilir. Aksi takdirde tüm kanallarda geçirgen olmayan kumaşlar (N) tercih edilir.

Kumaş Rengi

Kumaşlarımız 9 standart renkte hızlı teslimat için stoklarımızda hazır bekliyor. Ancak hayal gücünüz sınır tanımıyorsa PrihodaArt ile tüm renkler ve baskıları kumaş yüzeyine işlemek mümkün.

Kumaş Sınıflarımız

1

Prihoda Classic (PMS/NMS)

Orta ağırlıktaki bu standart kumaşlarımız, B sınıfı yangın direncine sahiptir. Düzenli kullanım ve yıkamada 10 yıl garantisi, 20 yıl kullanım ömrü vardır. Özel talepler içermeyen tüm projelerde kullanıma uygundur.

2

Prihoda Premium (PMI/NMI)

Bu sınıftaki kımaşlar Prihoda Classic’ten farklı olarak antibakteriyel ve antistatik özellik içerir. Özel işlemesi ile aynı yangın direnci sınıfında olsa da Prihoda Classic sınıfından daha az duman salınımına sahiptir.

3

Prihoda Recycled (PMSre/NMSre)

Prihoda Classic sınıfı ile aynı özelliklere sahip bu kumaşlar PET şişelerin geri kazanımı ile elde edilir. Kumaşın kullanılan her metrekaresi, 13 adet PET şişenin atıklardan eksilmesi anlamına gelir. Çevreye duyarlı bir çözüm!

4

Prihoda Light (PLS/NLS)

Maliyeti en düşük kumaşımız. Ancak düşük maliyet kısa garanti süresi ve kullanım ömrü anlamına geliyor. Prihoda Ligth sınıfındaki kumaşlarımız estetik görüntüsü ve pürüzsüz dokusu ile 50 yıkamaya dayanır.

Kumaş Renklerimiz

Sınırlarımız Hayalgücünüz

PrihodaArt

Yüksek teknoloji özel kumaş boyama sistemi ile kumaşlar talep edilen herhangi Pantone renginde temin edilebiliyor. Standart teslim süreleri içinde özel renk talepleri çözüm bulmuş oluyor. Düz renk seçeneklerinin yanı sıra tüm özel tasarımlar da aynı hassas boyama sistemi kullanılarak kumaşa basılıyor. Bu sayede iç mekan tasarımında kanalların çizdiği tüm sınırlar ortadan kalkıyor. Özel baskı sistemi ile, düzenli yıkanan kumaş kanallarda bile zamanla solma oluşmayacağının garantisini üretici olarak biz veriyoruz.