Estetik Gelişim

Görsel Mükemmellik için Ek Detaylar

Ufak Kıvrımlardan Kurtulma

Profil İçi Gerdirme

Profil içi vidalı gerdirme kumaşta dalgalanma, katlama izleri veya eğer varsa ufak dikim eğikliklerini düzeltmek için kullanılır. Kumaşın esnekliği uzunluğun %0.5’i kadar gerilmeye olanak tanır. Gerilmemiş difüzörler bu nedenle çizimde belirtilen uzunluktan %0.5 daha kısadır ve istenilen uzunluk gerdirme ile sağlanır. Montaj prosedürü kurulum talimatlarında belirtilmiştir.

Gerdirme Prensibi

kumaş kanal profil içi gerdirme

Sürgülü Vida ve Kapak

Kumaş kanal profil içi gerdirme sistem detayı
Kanal Boyu Gergin Görüntü

Sondan Gerdirme

Kanal boyu hava tedariksiz bir kumaş kanalda pürüzsüz görüntüyü korumak için ek sondan gerdirme aksesuarlarından yararlanılır. Bu aksesuarlar kısa kanallarda tek başına montaj sistemi olarak da kullanılabilir. 10 metreden daha uzun kanallarda diğer montaj sistemlerine ek görsel gelişim amacı ile montaj aksesuarı olarak yer alırlar. Tavana veya duvara sabitlenen gerdirme aksesuarları farklı kesit şekillerinde kullanılabilir.

Duvar Montajlı

tam daire kumaş kanal duvardan gerdirme

Tavan Montajlı

tam daire kumaş kanal tavandan gerdirme
Hava Tedariksiz Sarkma Engelleme

Raflar

Raflı Şişik Kumaş Kanal

tam daire kumaş kanal estetik gelişim

Raflı Sönük Kumaş Kanal

tam daire kumaş kanal estetik gelişim

Hava tedariksiz kumaş kanalların sarkmasını engellemek için kullanılır. Raf sonları kanalın iç yüzeyine dikilen ceplere yerleştirilir, orta noktada cırt cırtlar ile desteklenir. Bakım sırasında sökülür. Tekerleklerle kıyaslandığında daha ucuz bir alternatif oluşturur.

Hava Tedariksiz Şekil Koruma

Tekerlekler

Tekerlekli Dairesel Kanal

tam daire kumaş kanal görünüm koruma

Tekerlekli Yarım Daire Kanal

yarım daire kumaş kanal gerdirme

Hava tedariksiz kumaş kanalların kesit şekillerini hattın her noktasında korumasını sağlayan sistemdir.  Dairesel olmayan şekillerde sadece alüminyum profiller ile kullanılır. Tekerlekler, kanal içine veya dışına standart 500 mm aralıklarla yerleştirilir, cırt cırt ile tutturulur ve temizlik için sökülür.