Araçlarda Kumaş Kanal Sistemi

20 Kasım 2017

Araçlarda Kumaş Kanal Sistemi

Metrolar, tramvaylar, trenler ve otobüsler gibi yoğun kalabalıkların bir araya gelip özel ihtiyaçlar doğurduğu toplu ulaşım için kullanılan farklı araçlarda kumaş kanal ve difüzörler, üst düzey konfor ve güvenlik için mükemmel çözümler sunar. Bir Prihoda ortaklığı olan AirDIV, bu tip toplu taşıma araçlarının yanı sıra taşımacılık ve askeri amaçlarla kullanılan uçak ve gemilere de özel olarak çözüm ve ürün üreten bir firmadır. Özel talepler, yüksek kalite çözüm ve üretim teknikleri ile kolayca karşılanır.

Araçlarda Kumaş Kanal Kullanım Alanı

Araçlarda Kumaş Kanal Hava Dağıtımı

Toplu ulaşım araçlarında yeterli taze havayı sağlanırken termal konfor da yakalanmalıdır. Belirli şartlar bunu sıradan basit bir hesap olmaktan çıkarır. Kanallar için kullanılabilecek alanın kısıtlı olması dikkatten kaçmamalıdır. Kullanılan tüm malzemeler hafif ve yangın dayanımı yüksek olmalıdır. Kalabalıkların bir arada bulunduğu kapalı alanlarda enfeksiyon dağılma imkanı yüksek olduğundan sıkı hijyenik ihtiyaçlar kaşılanmalıdır. Yolcular dağıtılan havanın esintisinden veya sesinden rahatsız olmamalıdır. Bir araçlarda kumaş kanal ve difüzörler kullanarak tüm bu sıkı talepleri eksiksiz karşılıyoruz.

Trende Hava Dağıtımı

Ürünlerimizin tamamı müşteri ihtiyacına göre özel olarak tasarlanır. Kanal boyutları farklı alanlara göre ayarlanır ve standart dışı komplike kesitlerde üretim yapılabilir. Hava dağıtım verileri sayısız laboratuvar testinden geçirilerek edinilir, Fluent yazılımından yararlanılarak hava dağıtım bilgisayar simülasyonları oluşturulur ve yıllarca montajını yaptığımız sistemlerin pratik tecrübesi ile harmanlanır. Tüm sistemlerde basınç kaybını tam olarak hesaplayabilir, hava dağıtım mesafelerini hesaplayabiliriz.

Referanslar

Araçlarda Kumaş Kanal ve Difüzör Montajı

Bir çok durumda, araçlarda kumaş kanal sistemleri araç yapısı nedeni ile hareket edemez ve doğru pozisyonda sabit durur. Ancak malzemenin esnekliği sebebi ile doğru kesit alanının korunması için belirli noktalardan desteklenmelidir. Biz genelde araca sabitlenen profillerin içine yerleşen genişletilmiş şeritler kullanıyoruz. Diğer bir çözüm de cırt cırtlardan meydana gelen askılar. Aynı zamanda cırt cırt sistemi kanalın belirli noktalarında ek sabitleme için kullanılabilir. Seçenekler sınırsızdır ve tasarım sonlandırılırken asıl dikkat edilmesi gereken basit montaj ve demontajdır.

Araçlarda Kumaş Kanal Sistem Bileşenleri

Araçlarda Kumaş Kanal
Toplu ulaşım araçlarında ana dağıtım kanalı

Geçirgen olmayan kumaştan üretilir, veya izolasyonlu malzeme kullanılır. Kanal havayı gereken alanlara yönlendirirken yüzeyinden dağıtım sağlayabilir. Mevcut teknolojimiz bize dirsek, adaptör, farklı üfleme sistemleri kullanma olanağı sunarak her talebe çözüm üretir.

Araçlarda Kumaş Kanal

Bağlantı kanalları

Bağlantı parçaları farklı çap ve şekildeki kanalların birbirlerine bağlanmalarını sağlar. Esnek bir bağlantı parçası olma özelliği ile kumaş bu uygulama için çok uygundur ve standart dışı projelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Araçlarda Kumaş Kanal

İzolasyonlu besleme kanalı

Difüzörler ile soğuk hava beslemesi arasındaki mesafede ısı transferini minimuma indirmek için tasarlanan kanal tipi. İzolasyon, iki katman kumaş arasında yerleştirilen 30 mm kalınlığında polyester malzemeden meydana gelir. Üretim şekli ile 30 mm kalınlığındaki izolasyon sıkıştırılarak kalınlığı düşürülür ve son ürünün duvar kalınlığı azalırken en yüksek ısı transfer kat sayısı 1.5 W/m2/K dir.

Araçlarda Kumaş Kanal

Kompensatörler

Katı parçaların kullanımının seçenekler arasında olmadığı alanlar için esnek bir ekipman. İzolasyonlu modeli ile ısı kaybını azaltmak mümkün. Talep edilen boyutlarda ve istenilen kumaşta üretimi yapılabiliyor.

Araçlarda Kumaş Kanal

Müşteri talebine göre üretilen özel parçalar

Ar-ge departmanımız ile müşterimizin yakın çalışması bu tip özel uygulamalar için çok önemlidir. Üretilen tüm ürünlerin testleri fabrikamızda yer alan laboratuvarlarda gerçekletirilir.

Araçlarda kumaş kanal ve difüzörlerle ilgili tüm soru ve talepleriniz için bize ulaşın.