Geri Dönüşüm ile Sürdürülebilirlik

19 Eylül 2017

Geri Dönüşüm ile Sürdürülebilirlik

Repreve iplik ile üretile %100 geri dönüşümlü kumaş

Prihoda kumaşlarımızı her zaman kalite, dayanıklılık ve estetik üzerine odaklanarak geliştirdik. Global bir iplik tedarikçisi olan Unifi ile yaptığımızı ortaklık ile %100 kullanılmış pet su şişelerinden geri dönüşüm ile elde edilen Repreve iplikleri kullanarak kumaşlarımıza yeni bir sorumluluk yükledik – sürdürebilirlik.

Tamemen kullanılmış ürünlerden elde edilmesinin yanında, Repreve üretimi ham polyestere kıyasla daha az enerji ve su tüketirken, daha az sera gazı yayar. Prihoda geri dönüşüm kumaşlarının görüntüsü, hissi ve fonksiyonu petrol bazlı kumaşlarla aynıdır ancak ayak izi çok daha küçüktür.

Kanalda geri dönüşüm ile kullanılan pet şişe adediHam Repreve iplikleri üçüncü şahıslara ait SCS Global tarafından kullanım sonrası içerik için onaylı. Unifi’nin UTrust doğrulama programı Fiberprint takip teknolojisi -Unifi tarafından okunabilen ipliklerin içerisinde yer alan ayırt edici imza- Repreve etiketi taşıyan her ürünün gerçekten Repreve iplikler kullandığını sertifikalandırıyor. Prihoda geri dönüşüm kumaşları Unifi tarafından %100 Repreve içerik için test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır. Prihoda geri dönüşüm kumaşları diğer malzemelerden tamamen bağımsız olarak stoklanır ve malzemenin üretim sürecinden geçerken takibi ve belgelendirilmesi için özel kimlik numaralarına sahiptir. Bu şeffaflık, Prihoda geri dönüşüm kumaşlarından üretilen kumaş kanal ve difüzörlerin sertifikalandırılabilir sürdürülebilirliğini garanti eder.

Prihoda geri dönüşüm kumaşlarını kullanarak talep ettiğiniz proje tekliflerinizde, sisteminiz üretilirken her kanalda kaç adet pet şişeyi doğadan yok ettiğinizi hesaplıyor, size bildiriyoruz. Sizi takip edenlere örnek olmaniz için, bu sayıyı tüm etiketlerinize de basıyoruz!

Prihoda’nın üretim tesisleri ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikalıdır. Sertifikalarımızı ve kumaşlarımızı daha detaylı inceleyin.