Laboratuvar Make-Up Havalandırması

19 Ağustos 2019

Laboratuvar Make-Up Havalandırması

laboratuvar make-up havalandırması

Laboratuvarlara genelde çeker ocaklar ve diğer ekipmanların egzoz ettikleri havayı sağlamak üzere yüksek debilerde make-up havalandırması gerekir.

Metal kanal ve menfezler içeren geleneksel havalandırma sistemlerinin kullanılması hem kullanıcıları, hem de çeker ocak sensörlerinin ölçümlerini etkileyen bir esinti oluşturur. Tekstil kanal sistemleri laboratuvar kullanımı için çok uygun bir sistemdir, çünkü kumaş kanallar hem kanal hem difüzör işlevi görerek yüksek debilerdeki havayı homojen bir şekilde, düşük hava hızları ve ses seviyeleri ile mekana dağıtır. 

Prihoda kumaş kanallar ayrıca tekstil bazlı havalandırma sistemleri arasında temiz oda sertifikalı (ISO 4 veya Class 10) malzemeleri standart olarak kullanan tek firmadır. Sonsuz polyester ipliklerden oluşan düz dokuma kumaşlar dökülme yapmaz. Tekstil kanalların temizliği, metal kanallara göre çok daha kolay ve daha etkilidir. 

Sistem yatırımı göz önüne alındığında, kumaş kanallar geleneksel metal sistemlerden daha ekonomiktir, montaj süreler daha kısadır. Soğutma yapılan alanlarda kullanılan geçirgen yüzeyli kumaşlar sayesinde kanal yüzeyinde yoğuşma oluşmasını engeller, kötü izolasyon işçiliği ile tamamlanan metal kanalların aksine mekan içine asla damlama yapmaz.

Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı laboratuvarlarda make-up havalandırması için en uygun sistem kumaş hava dağıtım sistemleridir. Siz de tekstil kanalları ve difüzörleri kullanan binlerce laboratuvar arasına katılmak için bizimle iletişime geçin.